Mniej więcej dwadzieścia lat temu hitem były okna plastikowe i wszyscy jak jeden mąż wymieniali na nie poprzednie. Okna z plastiku mają owszem swoje pozytywy, ale mają i wady. To okna drewniane są świetnym wyjściem.

Okna drewniane

Około dwadzieścia lat wstecz hitem były ramy okienne plastikowe i wszyscy na fali popularności zmieniali na takie właśnie poprzednie. Okna (wypróbuj okna plastikowe wrocław – https://oknar-internorm.pl/) z plastiku mają owszem swoje plusy, ale mają i wady. To okna drewniane są najlepszym rozwiązaniem.

Okna połaciowe

Autor: notafish

Naturalnie, są nieco droższe niż takie zrobione z plastiku, ale przede wszystkim zapewniają o wiele lepszą wentylację mieszkania. Wystarczy minimalny błąd w montażu okien z plastiku, by uniemożliwiały one ruch powietrza, tym samym przyczyniając się do zawilgocenia wnętrza. W oknach z drewna ten kłopot nie występuje gdyż drewno samo w sobie jest materiałem, który tlen przepuszcza. Naturalnie nie mówimy tu o przeciągach.

Okna drewniane są również o wiele ładniejsze. Nie ukrywajmy – jest to bardzo ważne kryterium doboru okien, przecież wszyscy chcemy posiadać piękny dom czy mieszkanie. Okna z plastiku są niespecjalnie estetyczne, wywołują skojarzenia z brzydkimi sześciennymi domami budowanymi w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Całe osiedla zastawione dokładnie takimi samymi kwadraciakami z pustaków, a każdy świecący identycznymi trójdzielnymi plastikowymi oknami. Nie był to szczególnie przyjemny widok.

okna

Autor: Schüco

Aktualnie nowe technologie wchodzą i na ten obszar. Można już kupić okna energooszczędne, które chętnie zakładane są w domach energooszczędnych. Są również właściwie odizolowane akustycznie, zatem nie musimy mieć obaw, że w domu będzie głośno.

Dom to najważniejsza inwestycja dla każdego człowieka. Postarajmy się by był po prostu taki, jak chcemy. Nie powinniśmy się godzić na żadne ustępstwa. Drewniane okna są piękne, gwarantują odpowiednią wentylację, izolują od hałasu i nie trzeba ich będzie wymieniać przez wiele lat dzięki nowoczesnym technologiom. Nie oszczędzajmy zatem na nich, niech nasz dom stanie się doskonałym azylem.

Źródło: Okna Wójcik