malowanie
Równocześnie z nadciągającą wiosną mamy coraz to większą ochotę na zmiany w mieszkaniu. Nie jesteśmy zmuszeni realizować całkowitych renowacji i odnawiać wszystkich pokoi. Nie są wymagane kosztowne inwestycje absorbujące masę czasu i pieniędzy. Idzie poniekąd o to, aby pojawił się w mieszkaniu jakiś element połączony ze zbliżającą się porą roku, która porusza wszystko do życia.

Ozdabianie pomieszczeń

Równocześnie z nadchodzącą wiosną mamy coraz to większą ochotę na metamorfozy w mieszkaniu. Nie musimy wykonywać całkowitych remontów i malować wszystkich pomieszczeń. Nie muszą to być kosztowne remonty pochłaniające mnóstwo czasu i kosztów. Idzie poniekąd o to, aby pojawił się w mieszkaniu jakikolwiek akcent połączony ze zbliżającą się porą roku, która porusza wszystkich do życia.

Szablon malarski, wzrór do salonu
Autor: www.przyklejka.pro
Źródło: www.przyklejka.pro
Interesującym i niedrogim projektem mogą być szablony do ścian. Stworzone są z tworzywa i nadające się do wielokrotnego użytku. Do wypełniania wzorków można użyć pospolitej farby do ścian względnie specjalnej do szablonów. Niezwykły wynik daje wykorzystanie past strukturalnych, które wyznaczają plastyczne formy. Przed rozpoczęciem pracy wypada odkurzyć nawierzchnię szmatką i przytwierdzić szablon do ściany.

Farbę nakładamy za pomocą gąbeczki uważając, żeby nie pojawiły kleksy. Po krótkim przeschnięciu farbki szablon odklejamy. Fabrykanci oferują szablony malarskie przeróżnej wielkości i z bogatym wzornictwem. Mogą to być obszerne osobne wzory, lub niewielkie cykliczne szczegóły, które możemy wykorzystać do namalowania obwódki. Szablony do ścian można wykorzystać w każdym miejscu, dobierając właściwy schemat. Inny wzorek wybierzemy do kuchni, a inny do salonu. Można też także zastosować naklejki dekoracyjne na ścianę – dostępne na .

Nastolatek potrzebowałby prawdopodobnie bardziej współczesne motywy, w pokoiku maluszka z pewnością sprawdzą się kwiatki, chmurki, kotki. W ponurym korytarzu odpowiednie będą kolorowe, śmiałe wzory. Dookoła drzwi można nanieść delikatny kwiatowy motyw. Szablony malarskie nie są przeznaczone wyłącznie do ozdabiania ścian. Można tą metodą odrestaurować wiekową szafkę, boki łóżka, konstrukcję lustra, potencjał tłamsi jedynie nasza wyobraźnia. W sprzedaży są również wzory do użycia na raz, na ogół to duże elementy.

malowanie
Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Szablon samoprzylepny nanosimy na ścianę i gąbeczką rozprowadzamy kolor. Jak trochę przeschnie delikatnie odrywamy i sycimy oczy ładnym wynikiem. Nie należy przyklejać go na dopiero co pomalowane ściany, zazwyczaj wypada poczekać około 2 tygodni, by jednocześnie z wzornikiem nie zeszła nam farba ze ściany .Odnawiając tym sposobem kilka elementów (trzymając oczywiście jeden styl) możemy nadać pomieszczeniu kompletnie innowacyjny wizerunek. Wiosną miłymi dla oka będą elementy liści, przyrody, a całość utrzymana w radosnych odcieniach.