Czym jest inteligentny dom? Wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć na ten temat

Inteligentny budynek jest zaawansowanym rozwiązaniem, opierającym się na sieci sensorów oraz jednym, decyzyjnym systemie kierowania zintegrowanymi instalacjami. Wykorzystywana w jego ramach magistrala EIB/KNX umożliwia łatwy przepływ danych między fragmentami składowymi instalacji i daje szerokie spektrum możliwości działania. Na skutek wykorzystania informacji z czujników oraz detektorów inteligentny domek sam dopasowuje się nie tylko do obecności lokatorów, ale również do czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych takich jak chociażby wysoka temperatura, nasłonecznienie czy wilgoć powietrza.

Ochrona przed nadmiarem ciepła oraz hałasu

W mocno zaludnionych miastach każdy pragnie jak najwięcej mieć trochę prywatności. Poza własnym mieszkaniem, ciężko znaleźć między gęstą zabudową takie miejsce, gdzie będzie wolno założyć domowy dres i cieszyć się „nicnierobieniem”.
Zdecydowana większość budynków stawianych jeszcze za czasów w PRL-u w Polsce składa się z względnie cienkich płyt z betonu, co definitywnie wpływa na szereg wad.

Instalacja elektryczna – z jakiego powodu koniecznie trzeba zatroszczyć się o jej odpowiednie funkcjonowanie?

Elektryczność ma dla dzisiejszego człowieka podstawowe znaczenie. Ciężko sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie, w szczególności w lokalnym klimacie (w którym zmrok w czasie zimy oraz jesieni zapada bardzo szybko) bez sztucznego światła. Stosowane w przeszłości świece były nie tylko niebezpieczne, ponieważ mogły stać się przyczyną pożaru, ale również nie były wygodne w stosowaniu. Dzisiaj nawet kilkugodzinna awaria prądu jest sytuacją kłopotliwą, w związku z tym kategorycznie należy dbać o prawidłowe działanie domowej instalacji elektrycznej.

Czym są liniowe prowadnice?

maszyny przemysłowe
Żyjemy w czasach, w jakich istota ludzka z każdym dniem zdąża do tego, by coraz bardziej uprościć sobie życie jak też wprowadzić do codzienności coraz więcej udogodnień. Przebieg postępu technicznego raz zainicjowany prawdopodobnie już nigdy się nie skończy, bowiem przecież nigdy nie będzie aż tak znakomicie, ażeby nie zdołało być jeszcze lepiej. Continue reading “Czym s...